خرید ۷ میلیارد دلاری بمب عربستان از آمریکا

مجموعه: اخبار تعداد بازدید: 538
خرید ۷ میلیارد دلاری بمب عربستان از آمریکا

خرید ۷ میلیارد دلاری بمب عربستان از آمریکا

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: عربستان توافق کرده که قراردادی به مبلغ حدود ۷ میلیارد دلار برای خرید بمب های هدایت دقیق با دو شرکت ریتون و بوئینگ منعقد کند.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری رویترز عربستان سعودی در قالب قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری خرید تسلیحات از آمریکا، ۷ میلیارد دلار بمب های هدایت دقیق خریداری می کند.

خرید 7 میلیارد دلاری بمب عربستان از آمریکا

این خرید بخشی از قرارداد تسلیحاتی ۱۱۰ میلیارد دلاری عربستان با آمریکا است که در سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض در خردادماه سال جاری امضا شد.

فروش بمب های هدایت دقیق به عربستان در سال ۲۰۱۶ از سوی دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا به دلیل کشتار غیرنظامیان یمنی توسط ارتش سعودی متوقف شد.

با وجود آنکه دولت ترامپ قصد دارد فروش این تسلیحات را از سربگیرد، اما این موضوع مخالفان بسیاری در کنگره آمریکا دارد.

در حالی که فروش تسلیحات باید به تایید قانون گذاران آمریکایی برسد، وزارت امور خارجه این کشور هنوز کنگره را در جریان این قرارداد نگذاشته است.

عربستان و متحدانش از ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار و زخمی شدن هزاران یمنی و همچنین آواره شدن میلیون هان تن و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خرید ۷ میلیارد دلاری بمب عربستان از آمریکا”