محکومیت ترامپ به اعدام

مجموعه: اخبار تعداد بازدید: 157
محکومیت ترامپ به اعدام

محکومیت ترامپ به اعدام

رسانه‌های کره شمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را به دلیل «توهین» به کیم جونگ اون، رهبر این کشور به اعدام محکوم کردند.

محکومیت ترامپ به اعدام

محکومیت ترامپ به اعدام در کره شمالی

به  گزارش  العالم  به  نقل از  روزنامه گاردین، رسانه‌های کره شمالی روز چهارشنبه دونالد ترامپ را «جنایتکار کریه» خواندند.

رئیس جمهوری آمریکا  روز یکشنبه ۲۱ آبان در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «چرا کیم جونگ اون توهین ‌می‌کند و مرا پیر می‌خواند در حالی که من هرگز به او ‘کوتوله چاق’ نمی‌گویم.»

به گزارش یورو نیوز، مطبوعات کره شمالی همچنین دونالد ترامپ را به دلیل این که در جریان سفر آسیایی اخیر خود برنامه بازدید از مکانی در کره جنوبی و در نزدیکی مرز دو کره را لغو کرد، «ترسو» خواندند.

ترامپ که در بازدید اخیر خود از ۵ کشور آسیایی به دنبال جلب حمایت این کشورها در مخالفت با برنامه تسلیحاتی هسته‌ای کره شمالی بود، در جریان سفر خود به کره جنوبی، کره شمالی را «دیکتاتوری بی‌رحم» خوانده بود.

 

روزنامه «رودونگ سینمون» چاپ پیونگ‌یانگ در سرمقاله روز چهارشنبه خود ضمن حمله شدید به رئیس جمهوری آمریکا برای این اظهارات، نوشت: «بدترین جنایتی که او (دونالد ترامپ) به خاطر آن هرگز نباید بخشیده شود آن است که به خود جرأت داده تا به مقام عالی رهبری (کره شمالی) جسارت کند.»

 

سرمقاله‌نویس این روزنامه در ادامه می‌نویسد: «او باید بداند که فقط یک جنایتکار کریه بوده که خلق کره او را به اعدام محکوم کرده است.»

 

دونالد ترامپ از وقتی که در کسوت رئیس جمهوری، ریاست کاخ سفید آمریکا را در دست گرفته موضع بسیار خصمانه‌ای در قبال دولت پیونگ‌یانگ داشته و روز به روز بر شدت حملات خود بر این کشور افزوده است.

ترامپ علاوه بر این، همواره درگیر جنگ لفظی شخصی با همتای کره‌ای خود کیم جونگ اون بوده است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “محکومیت ترامپ به اعدام”